Wimbledonský vítěz hrál exhibici na Rybníčku

21 Srp Wimbledonský vítěz hrál exhibici na Rybníčku

Exhibice tenisových legend, trénink dětí z TENISOVÉ AKADEMIE SLOVÁCKO s VIP hráči, turnaj čtyřher vzácných hostů a předání šeku na 20 tisíc korun od titulárního partnera. To byly hlavní body programu Benefičního turnaje sportovních osobností Česká pojišťovna 2017, který se uskutečnil v sobotu 19. srpna ve Sport parku Rybníček.

Odpolední program začal exhibiční čtyřhrou. Leoš Friedl, který v roce 2001 vyhrál s Danielou Hantuchovou Wimbledon ve smíšené čtyřhře, spolu s nejlepším hráčem závodního klubu TENIS SLOVÁCKO Tomášem Pindurem, vyzvali  Michala Tabaru, bývalého 47. hráče světového žebříčku, s šéftrenérem TENISOVÉ AKADEMIE SLOVÁCKO Janem Svobodou. Současní nejlepší hráči TENISOVÉ AKADEMIE SLOVÁCKO Josef Zapletal a Michal Kozumplík pak v průběhu utkání měli možnost vystřídat Svobodu s Pindurem a zahrát si tak s bývalými úspěšnými reprezentanty České republiky v prestižním Davis Cupu.

Poté už na dva centrální kurty nastoupilo několik desítek dětí z TENISOVÉ AKADEMIE SLOVÁCKO především z kategorie baby tenis, aby si zahrály nejen se svými trenéry Svobodou a Štěpánkem, ale i s Friedlem a Tabarou.

„Pro děti to byl samozřejmě zážitek, a my jsme rádi, že tito skvělí hráči přijeli, aby podpořili naše svěřence. Je to pro ně motivace, vidět, jak daleko se mohou dostat, pokud budou pilně trénovat. Naši baby tenisté právě postoupili do krajského finále soutěže družstev, a tak pro ně byl i tento den odměnou za skvělé výkony,“ měl radost šéftrenér TENISOVÉ AKADEMIE SLOVÁCKO.

Následný turnaj čtyřher pozvaných hostů se už kvůli počasí odehrál v kryté hale. „I přes tuto drobnou komplikaci vše proběhlo bez problémů a skvěle. Vítězi turnaje hostů se nakonec stali David Mišťúrik s Romanem Janálem,“ prozradila Lenka Pindurová ze Sport parku Rybníček, hlavní organizátorka Benefičního turnaje sportovních osobností.

V průběhu dne převzali zástupci TENISOVÉ AKADEMIE SLOVÁCKO šek na 20 tisíc korun od hlavního partnera turnaje, České pojišťovny. „Necelé tři tisíce korun ještě přidali přítomní hosté do kasičky. A tak jsme na nové vybavení a zkvalitnění tréninku mladých tenistů nakonec získali necelých 23 tisíc korun, což je skvělé,“ doplnil Jan Svoboda.

Foto-314 - kopie