Slováckým řízkem 2017 je kulturista Martin Cetkovský

21 Led Slováckým řízkem 2017 je kulturista Martin Cetkovský

Sedm statečných se v sobotu 21. ledna utkalo v Burger restauraci Rybníček ve Starém Městě o titul Slovácký řízek 2017. K vítězství stačila „maličkost“ – jako první sníst dvoukilový vepřový řízek Sloní ucho. Do hodinového limitu to nezvládl ani jeden z nich, z vítězství se ale nakonec radoval zástupce domácího Starého Města, kulturista Martin Cetkovský.

„Příprava nebyla žádná. K snídani hemenex, teď pár piv a uvidíme,“ smál se před začátkem jedlíkovského klání největší „řízek“ ze soutěžících, 145kilový Zbyněk Skovajsa z Biskupic u Luhačovic.

„V rámci přípravy jsem se nechal vyhladovět, nesnídal jsem, uvidíme. Mám na to velkou chuť, krásně to tu voní, tak se těším,“ prozradil těsně před začátkem soutěže budoucí vítěz, 78kilový Martin Cetkovský. A jeho taktika se ukázala být lepší.

Ti ze soutěžících, kteří by své Sloní ucho snědli do limitu jedné hodiny, by dostali zpět startovné 199 korun. To se ale ukázalo být nad jejich síly. Po hodině se rozhodli v soutěži pokračovat jen tři ze sedmi borců a postupně vzdali i Michal Hyža a Daniel Kroupa. Několik posledních minut se tak budoucí vítěz Cetkovský pral s dvoukilovým nákladem osamocený.

„Pomalu už z toho dostávám zase hlad,“ smál se po vítězném gestu s rukama nad hlavou, když naposledy polkl v čase 1 hodina, 25 minut a 5 vteřin. Po celou dubu mu fandila a podporovala ho dcera Martinka. „To bylo pro vítězství nejdůležitější,“ dodal s úsměvem Slovácký řízek 2017. Kromě titulu získal unikátní tričko s grafikou „Slovácký řízek 2017“, diplom a poukázku v hodnotě 2 tisíce korun na veškeré služby Sport parku Rybníček a Burger restaurace Rybníček Staré Město.

Více fotografií na jdete na Facebooku Burger restaurace Rybníček.

3