Wimbledonský vítěz Friedl na Rybníčku

22 Srp Wimbledonský vítěz Friedl na Rybníčku

Příjemná atmosféra, krásné počasí a sportovní duch ovládli v sobotu 20. srpna odpoledne víceúčelový komplex Sport park Rybníček ve Starém Městě. VIP turnaje sportovních osobností v tenisových čtyřhrách se tady zúčastnilo 12 dvojic, tedy rovných 24 hráčů. Ti nejen sportovali a užívali si grilovaného selátka, ale také přispěli na výchovu mladých tenisových nadějí.

„Turnaj měl výbornou atmosféru. Sešla se tady skvělá parta lidí, za což jsme opravdu rádi. Na Tenisovou akademii Slovácko, která se věnuje výchově mladých tenistů, se nakonec vybralo na startovném a dalších dobrovolných příspěvcích víc než deset tisíc korun,“ pochvalovala si hlavní organizátorka turnaje Lenka Pindurová.

Kromě nadšených amatérských hráčů ze Slovácka se VIP turnaje zúčastnilo i několik známých osobností. Například bývalý hokejový reprezentant Jaroslav Balaštík, tenisté Michal Tabara a Tomáš Cibulec nebo wimbledonský vítěz v v mixu z roku 2001 Leoš Friedl. Ten nakonec s parťákem Bronislavem Lapčíkem obsadil bronzovou příčku. Stříbrem se pyšní dvojice Pavel Štěpánek – Dušan Kotek a zlato si odnesli další tenista Tomáš Pindur s hercem Zdeňkem Kupkou.

Už 3. září se ve Sport parku Rybníček uskuteční další tenisový turnaj, tentokrát burčákový. „Turnaj je otevřený veřejnosti, přijďte si k nám zahrát. Startovné je dvě stě korun a pro každou dvojici máme v ceně litr burčáku,“ zve s úsměvem Lenka Pindurová.